Anasayfa

Çekmeköy Muhtarlar Toplantısı Gerçekleşti

Kategori: Çekmeköy Kaymakamlık
Cumartesi, 02 Mart 2019 21:42 tarihinde yayınlandı.
Super User tarafından yazıldı.
Gösterim: 3665

Çekmeköy Kaymakamı Adem Arslan başkanlığında Çekmeköy Muhtarlar Toplantısı gerçekleşti.

 

Toplantıya Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Çekmeköy’de görev yapan daire amirleri ve muhtarlar katıldı.

Çekmeköy Belediyesi İspinoz Sosyal Tesisi’nde gerçekleşen toplantıda konuşan Kaymakam Adem Arslan, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’nin başlattığı seferberlik ile Çekmeköy’de okuma-yazma bilmeyen kişilerin bu yılda tespitinin yapılması ile gerekli kursların açılması ve okullarda güvenlikçi olarak çalışması için iş arayan kişilerin ilçe milli eğitim müdürlüğüne yönlendirilmesi hususlarında muhtarlar ve daire amirlerinden hassasiyet beklediğini söyledi.

Toplantıda sıfır atık konusunda da halkın bilgilendirilmesi gerektiğini söyleyen Kaymakam Adem Arslan, marketlerde poşetlerin ücretli olmasının poşet kullanımını azalttığını ve bununda çevreye olumlu etkisi olduğunu, zamanla herkesin çevre bilincini benimseyeceğini söyledi.

Bir önceki toplantıda konuşulan metruk binaların birçoğunun yıkıldığının bilgisini veren Kaymakam Adem Arslan, Başkan Ahmet Poyraz’a desteği için teşekkür etti. İlçedeki yatırımlar hakkında bilgi veren Kaymakam Adem Arslan, Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ile birlikte, geçtiğimiz günlerde İstanbul Valimiz Ali Yerlikaya’yla bir araya gelerek ilçenin sorunları hakkında istişare yaptıklarını ve önümüzdeki yıl Çekmeköy’e en az 6-7 okulun daha yapılacağını söyledi.

Konuşmasında, yeni Kaymakamlık Binası ile ilgili çalışmaların sürdüğünü, 2015 yılında proje ve ihale bedellerinin gelmesine rağmen yapımına başlanamadığını fakat 5-6 ay içinde taslak ve detay projenin tamamlanıp devamında yapılan ihale sonrasında hızlıca temel atmayı düşündüklerini belirten Kaymakam Adem Arslan, 2021 yılında Çekmeköy Kaymakamlığı’nın yeni binasında hizmet vermesini planladıklarını söyledi.

Toplantıda mahallelerinin sorunlarını Kaymakam Adem Arslan ve Başkan Ahmet Poyraz’a ileten muhtarlar toplantıdan olumlu geçtiğini ifade ederek teşekkür ettiler. 

Kaymakam Adem Arslan, muhtarlar ile yapılan istişare sonunda, sorunların çözümü noktasında çalışmaların sağlanacağını ifade etti.

Haber Kaynağı: Çekmeköy Kaymakamlık