Anasayfa

Çekmeköy’de Çocuk Koruma Kanunu, Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddet Kanunu İle İlgili Toplantı Yapıldı

Kategori: Çekmeköy Kaymakamlık
Pazar, 03 Mart 2019 20:39 tarihinde yayınlandı.
Super User tarafından yazıldı.
Gösterim: 3609

Çekmeköy Kaymakamı Adem Arslan başkanlığında 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu ve 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi kanunu hususunda kurulan ilçe komisyonu toplantı gerçekleştirdi.

 

 

Çekmeköy Kaymakamı Adem Arslan başkanlığında 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu ve 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi kanunu hususunda kurulan ilçe komisyonu toplantı gerçekleştirdi.

Çekmeköy Kaymakamlığı öncülüğünde 5395 ve 6284 sayılı kanunlar kapsamında şiddetle mücadele ve çocuk koruma alanında sunulan hizmetlerin daha etkin bir şekilde yürütülmesi ve uygulamalardaki sorunların giderilmesi amacıyla kurulan komisyonun koordinasyon toplantısına, Çekmeköy Belediye Başkanlığı, Çekmeköy İlçe Jandarma Komutanlığı, Çekmeköy İlçe Emniyet Müdürlüğü, Çekmeköy Müftülüğü, Çekmeköy Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Çekmeköy Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, Çekmeköy Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Çekmeköy Sağlık Müdürlüğü temsilcileri katıldı. Toplantıya katılım gerçekleştiren kurumlar, konuyla ilgili çalışmalarını Kaymakam Adem Arslan’a bilgi verdiler.

5395 ve 6284 sayılı kanunlar hakkında bilgi alışverişi yapılan toplantıda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın diğer hizmetleri hakkında sunum gerçekleşti. 

Kurumların ortaklaşa hareket etmesi için mutabakat sağlanan toplantıda konuşma gerçekleştiren Kaymakam Adem Arslan, “5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu ve 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlemesine Dair Kanun gereğince koordinasyonumuzu güçlü tutarak kadına karşı şiddetin önlenmesi ve geleceğimizin teminatı çocuklarımıza sahip çıkmak için gerçekleşen bu toplantılarda yapılanları ve yapılacakları değerlendiriyor, yol haritamızı çiziyoruz. Bu konular ile hem kanuni hem de insani açıdan yakından ilgileniyor, çalışmalarımızı sıkı tutuyoruz. Şiddetin her türlüsü kötüdür ve bütün çocuklar bizim çocuklarımızdır, hepsine sahip çıkmalı, bütün sorunlarında yanlarında olmalıyız. Konuyla ilgili kurumlarımız proje üreterek çalışmalarını daha verimli hale getireceğini düşünüyorum.” dedi.

Haber Kaynağı: Çekmeköy Kaymakamlık