Anasayfa

“YEŞEREN UMUTLAR” Projesi İle Çocukların Yüzleri Gülüyor

Kategori: Çekmeköy Kaymakamlık
Salı, 05 Mart 2019 21:24 tarihinde yayınlandı.
Super User tarafından yazıldı.
Gösterim: 2853

“YEŞEREN UMUTLAR” Projesi İle Çocukların Yüzleri Gülüyor

 

Çekmeköy Kaymakamlığı, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çekmeköy İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından gerçekleşen “Yeşeren Umutlar” projesi kapsamında rehber öğretmenlerce dilek, istek ve hayalleri öğrenilen Çekmeköy’de öğrenim gören 380 yetim ve öksüz çocuğun istekleri yerine getiriliyor.

Proje kapsamında geçtiğimiz ay çocuk şehri olarak bilinen eğlence merkezine ilk etapta 30 öğrenci götürülerek çocukların istekleri yerine getirildi. 2 ay sürecek projenin ikinci etabında futbol kulüplerine giderek futbolcular ile tanışmak isteyen öğrenciler ile yine çocuk şehri olarak bilinen eğlence merkezine gitmek isteyen öğrencilerin istekleri bu hafta gerçekleşecek.

Her ay bir grubunun isteği yerine getirilen “Yeşeren Umutlar” projesinde sıra lisede okuyan 88 kardeşlerimizin isteğinin gerçekleşmesinde. Öğrencilerin arzu ettiği kitap, tablet, spor ayakkabı, forma, eşofman, top, oyuncak, bağlama, gitar, elbise, paten, kol saati ve tiyatro bileti gibi birçok hediye hazırlanarak çocuklara götürülmek üzere paketlendi. Çekmeköy Kaymakamı Adem Arslan ve görevli rehber öğretmenler eşliğinde evlerinde ziyaret edilerek hediyeleri takdim edilecek olan çocukların istekleri yerine getirilmeye çalışılıp, hepsinin yanında olunuyor.,

Haber Kaynağı: Çekmeköy Kaymakamlık